ABB Akıllı Ev Otomasyon Çözümleri    

Bugünün akıllı evlerinde konfor, güvenlik, tasarım ve enerji verimliliğinde en iyisini hayal edin. ABB AbilityTM, bunu herhangi bir konut binasına hiç olmadığı kadar kolay bir şekilde getirebilir. Panjur, aydınlatma, ısıtma, iklimlendirme veya kapı iletişimi gibi kontrol edilebilen tüm fonksiyonlar, hayatı daha basit ve akıllı hale getirmek için tasarlanmıştır. Evin kalbi, uzaktan tek bir tuşa dokunarak ya da koltuğunuzun rahatlığında kontrol edilebilir.

İnterkom Sistemi
Akıllı bir interkom sistemi, akıllı br evin en önemli parçasıdır. İstediğiniz gibi girip çıkmanıza izin vermekle kalmayacak, aynı zamanda siz uzaktayken evinizin önünde kimin olduğunu da izleyecektir. ABB-Welcome interkom sistemi ile, nerede olursanız olun, ön kapınızı her zaman doğrudan akıllı telefonunuzdan kontrol edebilirsiniz. Ürün yelpazemiz, bir dokunuşla kapılarınızı açmanıza olanak tanırken kamera modülleri sayesinde sadece doğru kişilerin girmesini sağlamak da mümkündür.

Hava Durumu İzleme
Her zaman güvenebileceğiniz bir şey varsa, oda hava durumunun ne kadar güvenilmez olduğudur. Hava durumu istasyonumuz sayesinde hava durumunu dert etmeniz gerekmez. Dışarısını iç mekandan izleyebilirsiniz; gerisini hava istasyonumuz halledecektir. Bir fırtına başladığında panjurlar kaldırılabilir veya dışarıdaki sıcaklığa göre ayarlanabilir. Isıtma, hava koşullarına göre ayarlanabilir ve tabii ki tüm veriler akıllı cihazınızdan izlenebilir.

Varlık Simülasyonu
Yokluğunuzda evinizin iyi korunmasını sağlamak ister misiniz? Akıllı ev çözümlerimizle varlığınızı simüle edin ve evinizden gönül rahatlığıyla çıkın. Evinizin canlı görünmesini sağlayan senaryoları kolayca oluşturabilirsiniz. Sabahları panjurlar açılırken, akşamları ışıklar yanar ve televizyon açılır/kapanır – olasılıklar neredeyse sınırsızdır.

Hareket algılama
Hareket dedektörleri, çoğu akıllı ev ve ev güvenlik sisteminin ortak bir parçasıdır. Akıllı hareket dedektörlerimizin kurulması, evinize kendi gözlerini ve kulaklarını vermek gibidir. Geniş ürün yelpazemiz, hem iç hem de dış mekanlarda size güvenli olduğunuzu hissetirecektir.

Acil durum senaryosu
Alışılmadık bir gürültü nedeniyle gecenin ortasında uyandığınızı düşünün. Acil durum anahtarımız kuruluysa korkmanıza gerek yok. Acil durum anahtarımıza parmağınızın ucuyla dokunarak bahçenizi baş döndürücü bir parlaklıktaki bir ışıkla doldurabilirsiniz. Davetsiz misafirleri kaçırmak için kolay bir yol.

Aşırı gerilim koruması
Akıllı sistem, sadece cihazların bağlantısı anlamına gelmez. Televizyon, buzdolabı veya bilgisayar gibi ev cihazlarınızın korunmasını da sağlayabiliyorsanız daha akıllıdır. Ürünlerimiz sadece maddi hasarlara ve veri kaybına karşı değil, aynı zamanda olası yangın ve yaralanmalara karşı da koruma sağlar.

İzinsiz giriş algılama
Evinizi güvence altına almak mülkiyetinizi korumaktan daha fazlasıdır. Hem evde hem de uzaktayken güvende hissetmeniz gerekir. Siz ve sevdikleriniz, davetsiz misafirler veya yangın ve sel gibi tehlikeli olaylar konusunda endişelenmeye gerek duymadan günlük aktivitelerinize devam edebilirsiniz. Hırsız alarm sistemimiz ABB-secure@home, evinizi ve ailenizi günün ve gecenin herhangi bir saatinde güvende ve emniyette tutar.

Konfor senaryoları
İster televizyon izlediğiniz ister misafir ağırladığınız keyifli bir akşam. Sadece bir düğmeye basarak kişiselleştirilmiş akıllı eviniz, size en uygun konforu ve keyfi size sunabilir. Akıllı Ev sistemlerimiz, kişisel isteklerinize göre bireysel yaşam alanları tasarlamanızı sağlar.

Panjur kontrolü
Kitap okurken veya film izlerken, iyi bir atmosfer veya doğru aydınlatma koşulları için parlak ışık. Panjur yönetim çözümlerimizi Akıllı Evinize entegre ederseniz, onu otomatik olarak düzenlenebilir getirirsiniz; böylece evinizdeki rahatlama ve eğlenceye daha kolay odaklanırsınız.

Aydınlatma kontrolü
Aydınlatmayı o anki keyfinize veya günün saatine göre otomatik olarak ayarlayın. Kanepede kitap okumak, yemek yapmak ya da yemek masasında keyifli bir buluşma – evinizde sayısız farklı senaryo var ve Akıllı Ev aydınlatma kontrolümüzle, istediğiniz zaman farklı ışık senaryoları yaratabilirsiniz.

Isıtma & iklimlendirme
Oturma odası çok soğuk olduğunda otomatik olarak tanıyan bir ısıtıcı – Akıllı Ev cihazlarımız ile bu gerçeğe dönüşüyor. Evinizi kolayca ısıtmanızı veya soğutmanızı sağlar. Ayrıca alışkanlıklarınızı öğrenebilir ve evinizi size göre ayarlayabilir. Her şey akıllı telefonunuz veya Akıllı Ev panellerimizle kontrol edilebilir.

Ses kontrolü
Evinizle konuşun; mesela lambaları, panjurları ve termostatları kontrol edin veya en sevdiğiniz müziği çalın. Sadece "Alexa, tavan ışığını aç" demenizle emrinizi yerine getirecektir.

Her şeyi kapat fonksiyonu
Evden çıkmak istiyorsunuz ve evdeki tüm ışıkların kapalı olup olmadığından emin değil misiniz? Akıllı “her şeyi kapat" fonksiyonumuzu kullanarak, düğmeye parmak ucunuzla dokunarak tüm lambaları kolayca kapatabilirsiniz.

Solar
Fotovoltaik sisteminiz için akıllı depolama çözümümüzü akıllı ev otomasyonu sistemimiz ABB-free@home ile birleştirmek, enerji kullanımınız üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmanızı sağlar.

Abb Çözümleri için sizlere yardımcı olmak istiyoruz, bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Menu