Opta Sense Fiberoptik Çevre Güvenlik Sistemleri
Ürün satın almak veya Teknik Destek ve Kurulum hizmeti almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
 
OptaSense, dünya çapındaki endüstri operasyonlarının nabzını izler ve dinler; bunu sağlamak için bir dizi endüstri uygulamasından gelen benzersiz akustik sinyalleri algılar ve işler. En değerli varlıklarınızı korumanız gerektiğinde, güvenebileceğiniz bir güvenlik ve gözetim sistemine ihtiyacınız vardır. Ancak birçok sistem kolayca atlanabilir veya hızlı, güvenilir uyarılar sağlayamayabilir; bu da varlıklarınızı sızmaya karşı savunmasız bırakır.
OptaSense , birden çok tehdidi gerçek zamanlı olarak tanımlayıp konumlandırabilen ve 10 metreye kadar nokta belirleme yeteneğine sahip gelişmiş dağıtılmış akustik algılama teknolojisini kullanarak altyapınızı ve varlıklarınızı koruyan son teknoloji güvenlik ve gözetim sistemleri sağlar .
 
ÇEVRE GÜVENLİĞİ

Etkinleştirici tehditler güvenilir, gizli, gerçek zamanlı koruma ile tahmin edilir ve önlenir. 
OptaSense DAS teknolojisi, dünyanın en değerli varlıklarından bazılarını koruyor. Kritik altyapı ve güvenlik sektörlerinde çitler, sınırlar ve boru hatları gibi uzun varlıkların gerçek zamanlı olarak izlenmesini sağlıyor. Aslında, şu anda dünya genelinde 25.000 kmden fazla kritik altyapıyı izliyoruz.
OptaSense Çevre İzinsiz Giriş ve Tespit Sisteminin, kamu hizmetleri, endüstriyel, ulaşım , ticari ve konut dahil olmak üzere diğer pazar sektörlerinde de kritik varlıkları korumanın değeri kanıtlanmıştır .

 
Geleneksel sensörlerin aksine, OptaSense DAS tabanlı sistem çoklu tehdit tespiti sağlar, yanlış alarmları önemli ölçüde azaltır ve sorunsuz, uygun maliyetli kurulum sağlar.
ÇOKLU TEHDİT TESPİTİ
OptaSense DAS teknolojisi, yalnızca bir alarm vermek yerine, insanlar, araç hareketi, alçaktan uçan hava aracı, manuel ve mekanik kazma, silah sesi ve diğer pek çok faaliyeti algılayabilir, sınıflandırabilir ve tam olarak konumlandırabilir.
GÜVENİLİR ALGILAMA ALARMLARI
Geleneksel gömülü sensörlerin aksine, PIDS sistemi izinsiz giriş türünü gerçek zamanlı olarak deşifre eden ve sınıflandıran güvenilir algoritmalar kullanarak rahatsız edici alarmları önemli ölçüde azaltır. Kullanıcılar, metin veya e-posta yoluyla alarmlardan haberdar edilebilir ve GPS koordinatlarından yararlanarak, sistem bir güvenlik ihlalinin yerini saniyeler içinde belirleyebilir.
Bu bilgilerle varlık sahipleri, manuel denetimin gerçek faaliyet alanlarına odaklanmasını sağlayarak devriyeler ve helikopter keşifleri gibi müdahale mekanizmalarının etkinliğini artırabilir.
KUSURSUZ KURULUM
Kurulum sürecini basitleştirmenin yanı sıra, PIDS sistemi, koruduğu çevrenin taleplerini karşılamak üzere özelleştirilebilir. Sistem üç tür kurulum sunar: çit, gömülü veya hibrit. Hibrit kurulum, aynı işlemciyi kullanan bazı su uygulamalarının yanı sıra çit ve gömülü sistemlerde ek tasarım esnekliği ve ek güvenlik sağlar. Yüksek güvenlikli alanlar için sistem gizli modda da çalıştırılabilir.
Kurulum basit bir işlemdir. Fiberi üçüncü bir taraf kullanarak bir çite gömdükten veya bağladıktan sonra, uzmanlarımız gerekli donanımı kurmak ve sistemi ortamına göre kalibre etmek için hizmetinizdedir. Kurulum için sertifika gerekmez ve sahada herhangi bir donanım veya güç gerekmez. Tüm elektronik parçalar kontrollü bir ortamda iç mekanlarda bulunur; ekipmanı EMI, RFI ve diğer tehlikeli çevre koşullarından korur.
Sistem yazılım tabanlı olup, çevre ayarlamalarında ve/veya izlenen bölge sayısında değişiklik yapılmasına olanak tanır. Sistem, daha sağlam bir güvenlik yönetimi çözümü için CCTV kameraları ve VMSS gibi diğer sistemler ve sensörlerle de kolayca entegre edilebilir.
 
SINIR GÜVENLİĞİ İZLEME

Sınırlarınızı uygun maliyetle koruyun.
Teknik sınırlamalar ve çevresel faktörler, birçok sınır güvenlik sisteminin performansını etkileyerek onları sızmaya karşı savunmasız bırakabilir. Birden fazla tehdidi güvenilir ve gerçek zamanlı olarak belirlemek için akıllı teknolojiyi kullanan fiber optik Doğrusal Yer Tespit Sistemi (LGDS) ile sınırlarınızı uygun maliyetli bir şekilde koruyun.
Lineer Zemin Tespit Sistemi ile Gelişmiş Sınır Güvenliği
Çok çeşitli tehditleri algılar, izler ve sınıflandırır
Özelleştirilebilir sınır güvenliği dağıtım seçenekleri ve dedektör uygulamaları sunar
Hızlı seferberlik için gerçek zamanlı uyarılar ve eyleme geçirilebilir zeka sunar
Kameralar gibi diğer sistemler ve sensörlerle entegre olur ve bunları etkinleştirir
Zorlu ortamlara ve uzak konumlara dayanır
 
ÇOKLU TEHDİT TESPİTİ
OptaSense LGDS, standart bir telekomünikasyon fiber optik kablosunu, basınç, sıcaklık, stres ve akustikteki değişiklikleri tespit edebilen bir dizi dağıtılmış sensöre dönüştürür. Gelişmiş algoritmalar kullanan bu sistem, insanlar, araç hareketi, alçaktan uçan uçak, kazma, silah sesleri ve diğer birçok olay gibi etkinlikleri sınıflandırabilir ve konumlarını belirleyebilir.
Bu içgörü sayesinde aracılar ve saha devriyesi, tespit edilen tehdidin konumu, ölçeği ve türü hakkında eksiksiz bir fikir edinerek daha hızlı ve daha verimli yanıtlarla sonuçlanan hızlı, daha bilinçli kararlar alınmasını sağlar.
SİSTEM İŞLEMLERİ
Tüm uyarılar, operatörlerin çok uzun mesafeleri izlemesine olanak tanıyan bir harita gösterimi kullanılarak gerçek zamanlı olarak görüntülenir. Uyarılar, ortama, tehdit profiline veya günün saatine bağlı olarak farklı bölgelerde etkinleştirilebilir veya bastırılabilir (örneğin, yol boyunca gündüz ve gece araç uyarıları). Sistem uyarıları, görsel değerlendirme, yer ekibi mobil cihazları veya uzaktan komuta ve kontrol merkezleri için PTZ kameralarına veya İHAlara aktarılabilir. Yönetim tüm sistemi denetlerken uyarılar sektöre özgü operasyon merkezleri için de filtrelenebilir.
DAĞITIM SEÇENEKLERİ VE UYGULAMALARI
Standart Gömme (doğrudan gömülü veya kanal içinde):
Bu dağıtım, aşağıdakiler gibi yüzey aktivitesinin tespit edilmesini sağlar:
Personel (10ft menzil)
Araçlar (20 ft menzil)
Manuel kazma (30ft menzil)
Sığ tünel açma (20-30ft menzil)
Çite veya Duvara Monte (doğrudan gömülü veya boru içine):
Bu dağıtım, tırmanma, testereyle kesme, kesme ve diğer kurcalama gibi varlıklarla fiziksel girişimin algılanmasını sağlar.
Yatay Yönlü Sondaj:
Bu dağıtım, istenen algılama derinliği ve jeolojik koşullar tarafından belirlenen fiber kablo derinliği ile daha derin tünelleri algılama becerisini sağlar. Özel optik birimler ve fiber optik kablolar, algılama aralıklarını genişletebilir.
 
STRATEJİK VARLIK KORUMA

En değerli varlıklarınızı korumak
OptaSense Sınır Güvenliği ve Gözetim, ikmal hatlarının ve kritik bölgelerin dikkatli bir şekilde izlenmesini sağlayarak askeri personelin saha operasyonları sırasında potansiyel tehditler konusunda sürekli olarak güncellenmesini sağlar. Herhangi bir fiber optik kablo boyunca, OptaSense fiber optik izleme, en değerli varlıklarınız olan askerlerinizi korumak için gerçek zamanlı istihbarat sağlar.
TEDARİK GÜZERGAH GÜVENLİĞİ
OptaSense Sınır Güvenliği ve Gözetimi , ikmal hatlarının sürekli olarak uzaktan izlenmesini sağlayarak askerlerin tehditleri azaltmasına ve ikmal akışını sürdürmesine olanak tanır.
TABAN KORUMA
Üsler askerleri korur ama sürekli saldırı tehdidi altındadır. OptaSense Sınır Güvenliği ve Gözetimi , bir üs çevresinin güvenliğini sağlamak için güvenilir, gerçek zamanlı istihbarat sağlar .
 GÜÇLÜ PERFORMANS
OptaSense Sınır Güvenliği ve Gözetleme sistemi, hava durumu, arazi, bitki örtüsü ve diğer çevresel faktörlerden bağımsız olarak kararlı performans ve hayat kurtaran zeka sunar.
 GEREKSİZ RİSKİ AZALTMAK
Şimdiye kadar, askerleri pusuya düşürme riskine sokan düzenli bakım ve/veya ikmal gerektirmeden uzun süreli, sürekli, uzaktan izleme sağlayabilen çok az istihbarat gözetleme sistemi vardı. OptaSense Sınır Güvenliği ve Gözetleme sistemi, rutin sistem bakımı ihtiyacını ortadan kaldırarak sahada bakım gerektirmez.
Menu