Binalar ve zorlu uygulamalar için akıllı yangın güvenliği sağlıyoruz. Tüm ihtiyaçlarınıza uyan yangın algılama sistemi.
 
 
 
Yangın alarm sistemi seçerken nelere dikkat etmelisiniz?

Güvenilirlik ve hız – Hayatları ve varlıkları kurtarmanın anahtarı. Bir yangın ne kadar hızlı algılanırsa, hasara neden olması o kadar az zaman alır.

Yanlış alarmlar – İş faaliyetlerini kesintiye uğratır, gereksiz tahliyeler nedeniyle maliyet yaratır, insanları duyarsızlaştırır ve gerçek yangın alarmlarını görmezden gelmelerine neden olur.

Esneklik ve en son teknoloji – Değişen uygulama koşulları ve koşulları ile teknolojik ilerleme, genişletmeler ve değiştirmeler gerektirir.

Zaman alan faaliyetler - Bir yangın alarm sisteminin planlanması ve bakımı zorlu olabilir ve değerli zamana mal olabilir.

Konvansiyonel Yangın Sistemleri

Nispeten küçük yapıdaki binalar için bu tip sistemleri kullanın.

Konvansiyonel yangın sistemleri, binaları bölge denilen alanlara ayırma mantığıyla çalışmaktadır. Her bölgede yer alan dedektörler ve çağrı noktaları, özel ve ayrı bir devreye bağlanmaktadır.

Eğer dedektör veya çağrı noktası tetiklenirse, paneller tetiklenen cihazın hangi devreye bağlı olduğunu ve dolayısıyla yangın alarmının hangi bölgeden geldiğini tespit etmektedir. Tetiklenen cihazın yerini bulmak için, gösterilen bölge manuel olarak aranabilir.

İki Kablolu Yangın Sistemleri
Yeni sistemler ve genişletilen eski sistemler için bu tip yangın sistemini kullanın.

Standart konvansiyonel sistem   teknolojisine dayalı iki kablolu yangın sistemleri; her bölgede ayrı ayrı yer alan çağrı noktalarını, dedektörleri ve sirenleri ortak tek bir devreye bağlanacak şekilde etkinleştirme fonksiyonuna sahiptir.    Bu şekilde, kurulum süresinden ve kablolamadan tasarruf sağlarsınız.

Eaton’ın BiWire Flexi paneli iki teknolojiyi bir araya getirmekte ve böylece   bir bölgede çalışmak amacıyla ya iki kablolu, ya da konvansiyonel cihazları etkinleştirmek için yapılandırılabilmektedir.

Adreslenebilir Yangın Sistemleri
Orta ölçekli ve büyük binalarda bu yangın sistemlerini kullanın.

Adreslenebilir yangın sistemleri, her bir yangın dedektörü veya çağrı noktası kurulum esnasında cihazın içinde programlanan özel bir “adres” ile elektronik olarak kodlandığı için, konvansiyonel yangın sistemlerinin yarattığı kısıtlamaları aşmaktadır.

Kontrol paneli, bağlantılı adreslenebilir cihazlarla haberleşebilmek için bu özel adresi kullanmaktadır. Kontrol paneli, ayrıca, her cihazı sorgulayarak o cihazın durumunu, doğru çalışıp çalışmadığını ve o anda algıladığı duman ve/veya ısı miktarını belirleyebilir, bir alarm veya arıza durumunda hangi cihazın harekete geçtiğini tam olarak saptayabilir.

Sizin için En İyi Yangın Alarm Sistemi Hangisi
Bazen, yangın sistemi seçimi ürkütücü bir görev gibi görünebilir. Özellikle projenize uyacak mükemmel yangın sistemini seçmeniz gerektiğinde durum daha zorlaşabilir. Aşağıdaki kılavuz sayesinde, tercihinizi daha kolay yapabilirsiniz.

Ek teknik destek için, müşteri hizmetleri ekibimize ulaşabilirsiniz.

teknikdestek@gsbteknoloji.com

 

Menu