Future Fibre Fiberoptik Çevre Güvenlik Sistemleri

Ürün satın almak veya Teknik Destek ve Kurulum hizmeti almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

2002den bu yana, Future Fiber Technologies (FFT), çok çeşitli uygulamalar için eksiksiz bir fiber optik izinsiz giriş tespiti ve konum ürünleri portföyü geliştirmiştir.

FFT, kritik varlıkların korunması için çok çeşitli yenilikçi ve dünya lideri fiber optik algılama çözümleri geliştirmiştir. İzinsiz giriş tespiti, durum izleme ve güvence algılama için tasarlanan FFT teknolojisi, dünya çapında binlerce dağıtımda kanıtlanmıştır. 20 yılı aşkın bir süredir fiber optik çözümlerinde dünya liderlerinden biri olarak tanınan FFT, kapsamlı entegrasyon yetenekleriyle birlikte gelişmiş sinyal işleme ve analitiği ile liderliğini sürdürüyor. Mevcut çözümler şunları içerir:

ÇEVRE İZİNSİZ GİRİŞ TESPİTİ VE KONUMU
Fiber optik teknolojisinde 
 gelişmiş dünya liderlerinden çevre izinsiz giriş tespiti ve konum tespiti

Tesis güvenlik yöneticileri, çevre güvenlik ihlallerinin hızlı, doğru ve gerçek zamanlı bildirimine ihtiyaç duyarak varlıklarını giderek artan tehditlere karşı koruma zorluğuyla karşı karşıyadır.
Bu çevre uzunlukları 50 metreden 500+ kilometreye kadar değişir, ancak aynı düzeyde koruma, güvenilirlik ve entegrasyon kabiliyetine odaklanan minimum rahatsız edici alarmlarla yüksek algılama olasılığı gerektirir.
Future Fiber Technologies (FFT), her siteye uygun eksiksiz bir çevre izinsiz giriş algılama ürünleri yelpazesi sunar.

ÇİTLİ
Fiber optik kablolar, kesme, tırmanma ve kaldırma dahil olmak üzere rahatsızlıkların yerini tespit etmek ve tam olarak belirlemek için her türlü çite bağlanabilir. Gelişmiş sinyal işleme kullanılarak, izinsiz giriş algılama hassasiyetinden ödün vermeden rahatsız edici alarmlar en aza indirilebilir.

GİZLİ GÖMÜLÜ
Fiber optik kablolar ayrıca, sınırlı fiziksel sınırları olan sahalarda parazitlerin yerini saptamak ve tam olarak belirlemek için gömülebilir. Kablo, performans gereksinimlerine bağlı olarak çeşitli şekillerde döşenir. FFT Gizli gömülü çözüm, örneğin yürüme, sürünme, kazma veya araç hareketi gibi en küçük titreşimi bile algılayabilir.

NEDEN FFT?
FFTnin gelişmiş fiber optik izinsiz giriş algılama çözümleri yelpazesi, sahada hiçbir güç veya elektronik cihaza ihtiyaç duymaz ve bir Çevre İzinsiz Giriş Tespiti (PID) çözümünün genel altyapı maliyetlerini düşürür. Ayrıca, RFI/EMI gibi harici elektromanyetik enterferansa duyarlı değildirler ve bu nedenle Ulaşım, Devlet, Konut, Kamu Hizmetleri, Petrol ve Gaz ve Askeriye dahil olmak üzere çok çeşitli sektörler için uygundurlar. Fiber optik PID çözümleri ayrıca, 20 yıldan fazla beklenen bir ömre sahip olan yüksek kaliteli fiber optik kablo kullanarak paranızın tam karşılığını sunar. Ek olarak, altyapı ve inşaat maliyeti, alternatif teknolojilerin maliyetinin çok altında.

Yüksek güvenlikli siteler için, bir davetsiz misafirin yerini belirleme söz konusu olduğunda her saniye önemlidir - FFTnin gelişmiş algoritma güdümlü işleme yeteneği, 60 km uzunluğa kadar bir çevrede 3 ila 4 metrelik bir doğrulukla bir izinsiz girişi tanımlayabilir ve böylece bir izinsiz girişi mümkün kılabilir. hızlı yanıt.

Eksiksiz bir donanım ve yazılım paketi ve gelişmiş entegrasyon yetenekleriyle FFT, müşterilerimizin çevresini korumak için dünya lideri çözümler sunar.

BORU HATTI KORUMASI
Fiber optik teknolojisinde dünya liderlerinden yüksek performanslı boru hattı koruması

Boru hatları, hem manuel hem de araçla kazara veya kasıtlı olarak kazmaktan yasa dışı kılavuz çekme ve kurcalamaya kadar bir dizi tehdide karşı hassastır.
Operatörler, boru hattı ihlal edilmeden veya hasar görmeden önce Üçüncü Taraf Müdahalesini (TPI) tespit eden bir çözüme ihtiyaç duyar.
Ek olarak, hızlı bir yanıt ve operasyonları üzerinde minimum etki sağlamak için güvenlik ve bakım personelini tam olarak nereye göndereceklerini bilmek için gerçek zamanlı doğru konum bilgileri için genellikle bir ön koşul vardır.

VERİ AĞI ALTYAPI KORUMASI
Fiber optik teknolojisinde dünya liderlerinden veri ağlarının yüksek performanslı koruması

Günümüz kuruluşları, veri güvenliğine kapsamlı bir 360 derecelik yaklaşım gerektiren, zorlu ve sürekli değişen bir siber güvenlik ortamıyla karşı karşıyadır.
Mevcut Ağ Yönetim Sistemleri (NMS), tipik olarak daha yüksek seviyeli ağ protokollerine ve işlemlerine odaklanır ve müşterileri ağın fiziksel katmanındaki tehditlere karşı kör bırakır. Bu tür sistemler genellikle arayüze ve veri akışı sağlığına dayalı olarak kötü niyetli etkinliği tespit etmeye çalışır ve bu sırada hasar çoktan verilmiş olur.

Tek başına veya mevcut NMS platformlarıyla birlikte çalışan FFTnin Veri Ağı Altyapı Koruması çözümleri, müşterilere ağa erişilmeden önce fiziksel ağ güvenliklerinin ve operasyonel sağlıklarının eksiksiz bir anlık görüntüsünü sunar.

NASIL ÇALIŞIR?
FFTnin fiber optik teknolojisi, veri ağları boyunca 5 metre mesafe içinde bozulmaları, izinsiz giriş denemelerini, kurcalamayı ve veri dinleme etkinliklerini tespit etmek ve bulmak için tasarlanmıştır. Bu, yerel veri merkezi LANlarından binlerce kilometre uzunluğa ulaşan uzun mesafe WAN aktarımına kadar her yere uygulanabilir.

Ağ kablosu içindeki kullanılmayan karanlık lifleri kullanan çözümler, FFT veri paketlerinin kendisini kesmediği, işlemediği veya izlemediği için veri trafiğinin mutlak bütünlüğünü sağlar. Bu, her düzeyde veri duyarlılığına sahip müşterilerin ağlarını endişe duymadan izlemelerine olanak tanır.

FFT, fiziksel ağ bozulmalarını saptayan ve ağ yöneticilerinin sorunu yalıtmasına, ağ trafiğini yeniden yönlendirmesine ve tehdide yanıt vermesine olanak tanıyan, mevcut ağ yönetimi ve güvenlik platformları tarafından şu anda kaçırılan fiziksel katmanın görünürlüğünü sağlayan eyleme geçirilebilir alarmlar sağlayan çözümler sunar.

FFT AURA IQ KONVEYÖR SAĞLIK İZLEME
FFT Aura IQ, varlık yönetimini iyileştirmek, güvenilirliği artırmak ve heyecan verici yeni tahmin yetenekleri sunmak için gerçek zamanlı verileri kullanarak konveyör sağlığı izlemede devrim yaratıyor.
Konveyör sistemleri, dünya çapında toplu taşıma operasyonlarında verimliliğin ve nihai olarak karlılığın desteklenmesinde çok önemli bir rol oynamaktadır. Konveyör bakımı geleneksel olarak gerçek bir sorun olmuştur, geleneksel gelişmiş konveyör arıza tespiti yöntemleri genellikle güvenilmez, sübjektif, zaman alıcı ve emek yoğundur.

AURA IQ – NASIL ÇALIŞIR
Aura IQ, ölçüm noktasında güç gerektirmeden, konveyör makarası sağlığının izlenmesi, ölçülmesi ve tespit edilmesi için düşük maliyetli, son derece güvenilir bir çözümdür.
Aura IQ, bir konveyör boyunca sonradan takılan tek bir fiber optik kablo boyunca bir dizi kısa lazer darbesi iletir. Konveyör sisteminden kaynaklanan akustik bozulmalar, geri saçılan lazer ışığında mikroskobik değişikliklere neden olur ve bu daha sonra bilinen parametreler halinde sınıflandırılır. Veriler, konveyörün her metresinden eş zamanlı olarak toplanır ve Aura IQ tarafından işlenerek olası arızalar gerçekleşmeden önce tesis içinde veya dışında (operasyonel merkezlerde veya kontrol odalarında) operatörleri önceden uyarır.

GÜÇ KABLOSU KORUMASI
Kablo altyapısının yüksek performanslı koruması

Güç kabloları, bakır hırsızlığından, kötü amaçlı hasara ve çapa sürüklemesine kadar bir dizi tehdide tabidir . Operatörler, kablo altyapısını korumak için gereken hızlı ve iyi bilgilendirilmiş kararlar almak için suç faaliyetlerini, kötü niyetli saldırıları veya kazara meydana gelen hasarları mümkün olan en erken aşamada tespit eden kanıtlanmış bir çözüme ihtiyaç duyar.

ÖNEMLİ FAYDALAR
Basit kurulum ve neredeyse bakım gerektirmeyen çalışma, performanstan ödün vermeden uygun maliyetli ancak esnek bir koruma çözümü sunar.
Kablo üzerinde ve çevresinde meydana gelen hareketleri kırılmadan veya hasar görmeden önce algılar.
Hızlı müdahale sağlamak için güvenlik ve bakım personelinin nereye gönderileceğini tam olarak tanımlar.
Her kontrolör, FFT tarafından sağlanan veya zaten kurulu olan fiber optik kabloyu kullanarak 110 kmye kadar kabloyu korur.
FFT CAMS™ aracılığıyla diğer FFT ürünlerine, artı üçüncü taraf cihazlara ve sistemlere güçlü arabirim seçenekleri.
FFTnin kablo koruma güvenlik sistemleri özünde güvenlidir.

NAKLİYE İZLEME
Taşıma bütünlüğü izleme ve yönetimi

FFTnin fiber optik algılama çözümleri, ulaşım operatörlerinin trafiği ve ulaşım altyapısını gerçek zamanlı etkinlik görünürlüğü ile izlemesine, sınıflandırmasına ve raporlamasına ve ayrıca ağlar genelinde geçmiş olayları ve eğilimleri gözden geçirmesine olanak tanır. Operatörler, aşağıdakiler için demiryolu ve karayolu altyapısını izleyebilir:

Tren takibi ve kapsamlı yol kenarı güvenliği ve koruması
beklenen parametrelerin dışında çalışan trenler
jeneratörler gibi yol kenarındaki makinelerin durumu
izinsiz giren personel, heyelan ve kaya düşmesi olayları - olayı önlemek için yoldaki trenleri uyarmak ve
trafiğin hızı ve yoğunluğu, sıkışıklık ve arızalı araçlardan kaynaklanan trafik aksaması.

Menu