Jablotron Alarm Ürünleri hakkında Teknik destek, Ürün Tedariği ve Kurulum hizmeti almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

 

JABLOTRON 100+ alarmı sadece ev ve işyeri güvenliği için değil aynı zamanda ev otomasyonu için de kullanılabilir. Örneğin, alarmı kullanarak garaj kapılarını, aydınlatmayı veya panjurları da kontrol edebilirsiniz. Ayrıca, alarmın çalışması hiç de karmaşık değildir ve bir okul çocuğu tarafından bile anlaşılabilir. Peki JABLOTRON 100+ güvenlik sistemini nasıl çalıştırıyorsunuz?

Renk sinyalizasyonu, çalıştırma hakkında bilmeniz gereken ilk şeydir
Bir ev alarmının kesinlikle ihtiyaç duyduğu şeylerden biri , kullanımı daha kolay ve net hale getirmek için renkli sinyalizasyondur . Alarm, her biri iki düğmeye sahip olan ve trafik ışıklarında bulunanlarla aynı renk kodlamasını kullanan segmentler kullanılarak çalıştırılır . İki renk sizin için özellikle önemlidir - kırmızı ve yeşil. Ne anlama geldiklerine bir bakın:

Kırmızı – düğme kırmızı yanıyorsa, alarm kurulur ve etkinleştirilir. Kırmızı yanıp sönüyorsa, bu şu anda bir alarmın devam ettiği veya tetiklendiği anlamına gelir.
Yeşil - düğme yeşil yanıyorsa, bu, verilen alanda alarmın devre dışı bırakıldığı veya devre dışı bırakıldığı anlamına gelir. Yeşil yanıp sönüyorsa, bu, alarm devre dışı bırakılmadan önce güvenli binaya girildiğini gösterir.

JABLOTRON 100+ alarmını çalıştırma yolları
Artık renklerin ne anlama geldiğini biliyorsunuz, alarmı çalıştırma hakkında konuşabiliriz. Bunu birkaç yolla yapabilirsiniz .

Sistem tuş takımını kullanma
bir anahtar etiketi / akıllı kart kullanarak
MyJABLOTRON uygulamasını kullanarak
Uzaktan kumanda kullanarak
1. Sistem tuş takımını kullanarak alarmı çalıştırma
Alarmın tamamen kontrolünüz altında olmasını istiyorsanız, şifre yardımıyla doğrudan tuş takımını kullanarak çalıştırabilirsiniz. Alarmı devre dışı bırakmak (devre dışı bırakmak) veya kapatmak için önce yetki vermelisiniz. Bir kod girerek yetkilendirme sağlıyorsunuz ve ardından alarmın sunduğu tüm işlevler parmaklarınızın ucunda olacak.

2. Bir anahtar etiketi/akıllı kart kullanarak alarmı çalıştırma
Tuş takımında bir kod yazarken bekletilmek istemiyor musunuz? Bu iyi. Anahtar etiketi veya akıllı kart şeklinde sizin için bir çözümümüz var . Alarmı etkinleştirmek için tuş takımına doğru kaydırmanız yeterlidir. Bu kadar basit.

3. MyJABLOTRON uygulamasını kullanarak alarmı çalıştırma
Uygulamaların hayranı mısınız? O zaman kesinlikle diğerine hayır demeyeceksin. Sonuçta, JABLOTRON 100+ alarmını MyJABLOTRON uygulamasını kullanarak cep telefonunuzdan rahatlıkla çalıştırabilirsiniz . Face ID ile uygulamaya giriş yaparak evinizdeki/işyerinizdeki güvenlik sistemini uzaktan çalıştırarak yetkilendirme sağlayabilirsiniz.

Bir iOS işletim sisteminiz varsa, belirli eylemleri otomatikleştirmenin avantajlarından yararlandığınızdan emin olun . Garaj kapınızı ve panjurlarınızın otomatik olarak açıldığını bulmak için eve geldiğinizi hayal edin. Yoksa ışıkların yanmasını ve müziğin çalmaya başlamasını mı tercih edersiniz? Yoksa bunların hepsi birden mi? Seçtiğiniz kombinasyon size ve yalnızca size bağlıdır.

JABLOTRON 100+ güvenlik sistemini Siri komutlarıyla da çalıştırabilirsiniz . Garajı açmak, bahçedeki sulama sistemini başlatmak veya ısıtmayı açmak mı istiyorsunuz? Sadece kelimeyi söyleyin, Siri sizin için yapsın.

4. Alarmı uzaktan kumanda kullanarak çalıştırma
JABLOTRON 100+ alarmını uzaktan kumanda kullanarak uzaktan da çalıştırabilirsiniz. Bu, ev alarmını devreye almak ve devreden çıkarmak, ayrıca garaj kapısını ve aydınlatmayı kontrol etmek için kullanılır. Sadece bir düğmeye basın ve iki yönlü uzaktan kumanda, komutunuzun yürütüldüğünü onaylayacaktır . Artık güvenli olduğunu bilerek evi güvenli bir şekilde terk edebilirsiniz. Alarm sizin için onunla ilgilenecektir.

Hızlı ve kolay ev güvenliği
Evinizde bir alarm olması her zaman işe yarar. Kullanımı kolay olduğunda daha da fazla. Kurulum teknisyeni alarmı kuracak, her şeyi gereksinimlerinize göre ayarlayacak ve olabilecek tüm sorularınızı yanıtlayacaktır. Ne yapacağınızı bilmiyorsanız, bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Ev gibisi yok. İdeal bir ev birçok şekilde olabilir. İster rahat bir apartman dairesi, ister bahçeli bir aile evi veya bir mobil ev olsun, öncelikle sığınacak bir yer ve rahatlık arıyoruz. Harika olan şey, tek bir elektronik sistemle güvenliği ve konforu sağlayabilirsiniz.

Teknolojilerin dinamik gelişimi ile birlikte, kullanıcılarının gereksinimleri ve beklentileri de artıyor. "Akıllı" veya "akıllı ev" terimleri giderek daha fazla kullanılmaktadır. Bu, aydınlatma kontrolü, panjurlar, garaj kapıları veya sulamadan ısıtmaya kadar sayısız farklı otomatik göreve izin veren konforlu kontrol yoluyla artan bir konfor trendidir.

2’si 1 arada - bekçi ve uşak
JABLOTRON 100+ sistemini satın aldığınızda güvenilir hizmetlerle ödüllendirilecek, evinizin güvenlik seviyesini ve kullanıcı konforunu artırmış olacaksınız . Yanınızda hafif bir hayal gücü ve yetenekli bir kurulum teknisyeni ile neredeyse her şeyi otomatikleştirebilir ve uzaktan kontrol edebilirsiniz. Ve şimdi kartları masaya koyalım: Ne kullanabilirsiniz?

Aydınlatma, sulama, panjur, ısıtma, garaj kapıları, giriş kapıları vb. kontrolü için 128 adede kadar bağımsız çıkış .
Bir çıkışın açılması (belirli bir eylemi gerçekleştirme) çeşitli şekillerde şartlandırılabilir:
Örneğin, yalnızca belirli bir zamanda, XXXXten YYYYye
silahsızlandırıldığında / silahlandırıldığında,veya olay sadece saat 21:00den sonra ve aynı zamanda silahsız ise gerçekleşir, ve koşulları mantıksal olarak birleştirme olasılığı sayesinde sayısız başka varyant.Açık / kapalı durumu, mevcut alarm durumuna ve ilgili bölümlere (evin bölümleri) bağlanabilir : Diyelim ki devreye alırken (evden çıkarken), elektrikli su ısıtıcısı veya ocaktan güvenilir yangın önleme olarak seçilen prizler kapatılır / fırın ve diğer olasılıklar.

Etkinlikler ayrıca belirli bir gün ve saatte (düzenli olarak veya gerektiği gibi) gerçekleşecek şekilde takvimde programlanabilir.
Eylemi mevcut sıcaklıkla koşullandırın :
set değeri aşıldığında, örneğin dış panjurlar açıldığında veya sunucu odasındaki klima açıldığında vb.
aksine, örneğin kışın bir kulübede iç sıcaklık belirlenen sınırın altına düştüğünde, binanın donmasını önlemek için yerden ısıtma veya doğrudan ısıtıcılar çalıştırılacaktır.
ve sistem ayarlarının diğer varyantları.
Bölge ısıtma kontrolü :
sıcaklık her oda için bağımsız olarak, haftanın belirli bir günü ve saati için ayarlanabilir (haftalık ısıtma programı),
MyJABLOTRON uygulaması üzerinden uzaktan kumanda, kullanıcı konforunu artırır,
bireysel bölgeler için ayarlar önemli ölçüde enerji tasarrufu sağlar,
Ayarlamanın ve düzenlemenin birçok farklı yolu vardır.
iOS kullanıcıları , sesle kontrol (Siri) seçeneğini veya kısayolları da kullanacaktır :
Örneğin, eve varıldığında garaj kapısının açılması veya karanlıkta eve dönerken evin önündeki ışıkların yakılması gibi olaylar,
çalar saatle bağlantılı olaylar hakkında - aydınlatma, panjurları çekme, biraz müzik başlatma, vb.
ve onlarca başka çözüm.
Çok çeşitli diğer seçeneklerden, çözümlerden, ayarlardan ve kombinasyonlardan yararlanın - bu tamamen sizin hayal gücünüze ve ihtiyaçlarınıza bağlıdır.

Her yerden kontrol
Tüm görevler belirli bir programa göre gerçekleştirilebilir veya MyJABLOTRON uygulaması aracılığıyla hatırladığınız her an manuel olarak gerçekleştirilebilir . Bu sayede, sistemin ve evinizin durumu hakkında da sürekli bir genel bakışa sahip olursunuz. Tatillerde doğrudan kumsaldan çim sulamayı açabilirsiniz veya hoş, sıcak bir ortama geri dönmek için akşamları kayaktan dönmeden önce ısıtmayı açabilirsiniz. Ve evdeyseniz, alarm tuş takımı veya uzaktan kumanda da onu kontrol etmenize yardımcı olacaktır .

Alarm + otomasyon = mükemmel uyum
Alarm ve otomasyon fonksiyonlarının bağlantısı sayesinde evinizin hırsızlığını daha etkin bir şekilde önleyebilirsiniz. JABLOTRON alarmı bir saldırı sinyali gönderir göndermez, davetsiz "ziyaretçinin" cesaretini kıran ve mülkünüzü korumaya yardımcı olan senaryolar oynamaya başlayabilir. Örneğin bir alarm durumunda sistem anında evin her yerindeki panjurları çeker, yanıp sönmeye başlar ve sirenleri tetikler. Gerekli önlemleri alabilmeniz için anında MyJABLOTRON uygulaması üzerinden sizi durumdan haberdar eder.

Endişesiz kurulum
Sistemin büyük bir bonusu değişkenliğidir . Tüm ürün yelpazesinin kablosuz versiyonları sayesinde, zaten kurulu olan sisteminizi herhangi bir zamanda , iç mekanı önemli ölçüde etkilemeye gerek kalmadan genişletebiliriz. Eğitimli, sertifikalı bir kurulum teknisyeni size bu konuda en iyi tavsiyeyi verecek ve bir çözüm tasarlayacak, kurulumu gerçekleştirecek ve güvenilir, düzenli servis sağlayacaktır.

İster mevcut alarmınızın olanaklarını genişletmek, ister otomasyon dahil tamamen yeni bir sistem satın almak isteyin, sertifikalı bir Jablotron kurulum ortağıyla iletişime geçin. Tam olarak sizin fikirlerinize göre bir çözüm hazırlayacaktır.

 

 

Jablotron Alarm Türkiye, Jablotron, Jablotron alarm sistemi, Jablotron 100

Menu