Bandweaver Çevre Güvenlik Sistemleri

Ürün satın almak veya Teknik Destek ve Kurulum hizmeti almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Çevre Saldırı Tespit Sistemleri (PIDS)
Bandweaver, kuruluşların tamamen güvenli olmasını sağlamak ve operasyonel riskleri azaltmaya yardımcı olmak için Çevre İzinsiz Giriş Tespit Sistemlerini (PIDS) kullanır.

Sürekli artan tehdit seviyeleri ile kuruluşların varlıklarını uygun şekilde güvence altına almaları önemlidir. Bu, operasyonel riski azaltmak için sağlam, güvenilir ve güvenli algılama stratejileri uygulamak için hiç bu kadar önemli bir zamanın olmadığı sitelerinin çevresinde başlar.

Olası bir davetsiz misafirin hızlı ve son derece doğru konum bilgisi, herhangi bir kaybı en aza indirmek için hızlı ve uygun bir yanıt verilmesini sağlar. Çevre izinsiz giriş tespit sisteminizin güvenlik çözümünüze tamamen entegre olmasını sağlamak, gerçek zamanlı veriler sağlar. Bu nedenle davetsiz misafirleri izleme ve bunlara yanıt verme yeteneği yaratmak.

Fiber optik teknolojisi hızla tercih edilen teknoloji haline geliyor. Özellikle, tüm yaşam boyu sahip olma maliyetini önemli ölçüde azaltan uygun maliyetli, güvenilir bir çözüm uygulamak isteyen kuruluşlar için.

Bandweaverın gelişmiş fiber optik izinsiz giriş algılama çözümleri yelpazesi, tek bir algılama biriminden hem gizli gömülü hem de çite veya duvara monte algılama özellikleri sağlar. 5kmden az ve 100kmden fazla sahalar için tamamen ölçeklenebilir sistemlerle Bandweaverın sizin için çözümü vardır.

Akıllı İçgörüler
Kablo Kesilmesine ve Sabotajlara Karşı Direnç
Tüm Bandweaver PIDS algılama birimleri, 1 veya 2 kanallı bir varyantta sunulur. 2 kanallı değişken, çevre boyunca kesintisiz algılama sağlamaya devam edecektir. Kablo kesilse veya hasar görse bile bu durum geçerlidir.

Rahatsız Edici Alarmları En Aza İndirme
Pazar lideri algılama algoritmalarımız, yapay zeka teknolojisini kullanarak farklı olayların akustik parmak izini geliştirebilir. Bu, gerçek güvenlik riskleri ile harici çevresel gürültü arasındaki ayrımı sağlar.

Konum Doğruluğu
Akıllı algoritmalarla birleştirilmiş gelişmiş sinyal işleme teknolojisi, potansiyel bir tehdidin belirli konumunun ±5m dahilinde hızlı ve doğru bir şekilde tanımlanmasını sağlar.

Entegrasyon
Gelişmiş yazılımımız, yaygın olarak kullanılan çok çeşitli 3. taraf sistemleriyle sorunsuz entegrasyon yeteneğine sahiptir. Bu, operasyon ekiplerine tek bir arayüz aracılığıyla çeşitli cihazlardan gerçek zamanlı bilgiler sağlar.

Daha Düşük Sahip Olma Maliyeti
Alternatif teknolojilerle karşılaştırıldığında genel olarak azaltılmış kurulum ve bakım maliyeti. Ayrıca sahada herhangi bir güce ihtiyaç duyulmaz.

Çoklu Çit Tipleri
Bandweaver çözümü, benzersiz yapılandırma yetenekleri sayesinde, konum doğruluğundan veya olay sınıflandırma yeteneğinden ödün vermeden her çit tipi için uygundur.

Gizli Gömülü tespit
Gömülü çözümümüz tamamen gizlidir ve personel ile araçları bir sahaya erişmeden çok önce tespit edebilir ve fiziksel tanımlamanın olmadığı yerler için idealdir.

Gelişmiş Fiber Optik Algılama Çözümleri: Güvenlik
Çite monte izinsiz giriş algılama
Bandweaver fiber optik algılama, zincir bakla, kaynak ağı ve çit dahil tüm çit türleri için uygundur. Gelişmiş olay sınıflandırması ile sistem, ±5 mye kadar konum doğruluğu ile aynı anda birden fazla izinsiz giriş girişimini algılayabilir.

Çite tırmanma, kesme ve kaldırma işlemlerinin tümü, %95in üzerinde bir algılama olasılığı (POD) ile algılanır. Bunun yanı sıra akıllı işleme, minimum rahatsız edici alarm olmasını sağlar.

Sahada güç gereksinimi yoktur ve fiber optik kablolar elektromanyetik parazitten etkilenmez. Kablolamanın kendisi kendinden güvenlidir, bu nedenle yangın veya patlama riski taşıyan alanlar için uygundur.

Güvenlik Şeması
Duvara Monte Saldırı Tespiti
Bandweaverın fiber optik algılama özelliği, duvara montaj için uygundur ve duvarın üzerinden tırmanan veya duvardan geçmeye çalışan davetsiz misafirleri algılar. Bu, hem çevre hem de bina duvarları için uygun olmasını sağlar.

Fiber optik kablo, tam alan algılama özelliği sağlamak için dikenli veya jiletli tel gibi duvar kaplamalarına da yerleştirilebilir. Gelişmiş sinyal işlememiz, çevresel arka plan gürültüsünün neden olduğu rahatsız edici alarmları en aza indirir.

Gizli Gömülü Saldırı Tespiti
Doğrudan gömülü fiber optik kablo, fiziksel sınırın olmadığı yerlerde çevreyi korumak için kullanılabilir. Davetsiz misafirleri siteye girmeden önce tespit etme yeteneği, diğer teknolojilere göre çok sayıda önemli avantaja sahiptir.

Birden çok davetsiz misafiri ve aracı ayırt etme yeteneğiyle, gömülü izinsiz giriş tespit çözümü, kurulumu hızlı, düşük maliyetli ancak oldukça dayanıklı bir çözümdür ve tüm toprak türleri için uygundur, özellikle genişletilmiş sınırları korumak için uygundur.

Güvenlik için Dağıtılmış Akustik Algılama
Dağıtılmış Akustik Algılama sistemleri, fiber optik kablonun uzunluğu boyunca akustik sinyalleri izleyebilir ve akustik imzaları sınıflandırabilir ve tipik olarak 5 m içinde bir izinsiz giriş olayının yerini kesin olarak belirleyebilir.

Dağıtılmış akustik algılama sistemi, cihazın dışında, üzerinde ve içinde çalıştırılabilen bir fiber optik kablo uzunluğunu izlemek için ilgili optoelektronik bileşenlere (lazer kaynakları, dedektörler ve ilgili işleme donanımı, sabit yazılım ve yazılım) sahip bir sorgulama ünitesinden oluşur. çevre. Bu DAS sistemleri 5 kmden 100 kmye kadar farklı mesafe kabiliyetlerine sahiptir. Aşağıdaki örnekler, tek bir sistemin içeriyi, dışarıyı ve çevreyi izlemek üzere nasıl yapılandırılabileceğini göstermektedir.

Sistemlerin olayı sınıflandırabilmesi ve izinsiz giriş olayının "akustik parmak izini" sağlayabilmesi çok güçlüdür çünkü bu, sistemin personel, araçlar, hayvanlar ve belirli bir faaliyetin (kazma veya kazma gibi) gerçekleşip gerçekleşmediğini ayırt etmesine olanak tanır. çit tırmanışı).

Kablonun gömülü, çit veya duvara monte edilmiş olması, sistemin nasıl ayarlanacağını ve kullanılacağını etkiler. Gömülü bir kablo için, yüksek frekanslı gürültünün çoğu, kabloyu çevreleyen toprak tarafından filtrelenir ve bu nedenle, çevresel olayların neden olduğu yanlış alarmlara karşı daha az hassastır.

Sistemin Sağlamlığı
Çoklu Alarmlara Yanıt
Birden fazla alarm, potansiyel bir davetsiz misafirin neden olduğu kasıtlı bir yönlendirme olabilir. Bu nedenle, birden fazla alarmın tüm sistem tarafından veya tek bir bölge için nasıl kümeleneceği veya sıraya alınacağı ve belirli bölgelerden gelen alarmlara daha yüksek öncelik verilip verilmeyeceği dikkate alınmalıdır.

DAS sistemleri, bu tür olaylardan kaynaklanan rahatsız edici alarmları önlemek için çevresel koşullar geliştikçe uyarlanabilen her bölge için kullanıcı tarafından yapılandırılabilen alarmlarla birden fazla akıllı bölgeyi yapılandırma yeteneğine sahiptir. Ayrıca aynı anda birden fazla olayı tespit edebilirler ve bu, davetsiz misafirin şaşırtma taktikleri denemesini zorlaştırır.

Kesilmiş Esneklik
Fiber optik kablo çevre izinsiz giriş tespiti, sahada güç gereksinimi olmayan, tüm sahip olma maliyetini azaltan, kurulumu basit bir çözüm sunar. Fansız teknoloji, hareketli parça olmaması ve yüksek güvenilirlikli telekomünikasyon bileşenlerinin kullanılmasıyla bu, yıllarca güvenilir algılama yeteneği sağlayan yüksek yüzdeli çalışma süresine eşittir. İzinsiz giriş olaylarının ±5 mye kadar konum doğruluğu ile algılanan herhangi bir tehdide hızlı bir şekilde tepki verme yeteneği sağlar.

Tam Sistem Entegrasyonu
sistem mimarisi
Bandweaverın algılama birimleri, birden fazla birimin birlikte ağa bağlanmasına ve Bandweaverın MaxView yazılımı veya herhangi bir 3. taraf güvenlik yönetim sistemiyle entegre olmasına olanak tanıyan son derece esnek bir sistem mimarisine sahiptir.

Bandweaverın MaxViewün gevşek bağlantı mimarisiyle, tutarlı, özelleştirilebilir, kurulumu kolay, kullanıcı dostu bir arabirimle birden çok sitedeki birden çok sistemi entegre edebilir.

MaxView Yazılımı
MaxViewün esnek mimarisi, operatörlerin bir izinsiz giriş olayına hızlı ve uygun bir yanıt vererek birden fazla site genelinde çok sayıda alt sistemi entegre etmesine olanak tanıyan eksiksiz bir çözüm sunar.

MaxView Tuş İşlevleri:
Güçlü Görselleştirme – MaxViewün kolayca yapılandırılabilen arayüzü, kullanıcının kullanıcı arayüzlerini operasyonlarının özel ihtiyaçlarına göre tasarlamasına olanak tanır. Görselleştirme, 2D GIS haritalama, ısmarlama şematik diyagramlar, site fotoğraflarının/diyagramlarının yer paylaşımlı veya etkileşimli 3D modelleme gibi seçenekleri içerir.
Veri Yönetimi ve Birleştirme – MaxViewün gevşek bağlantı mimarisi, veri akışlarının ve beslemelerinin (3. taraf sensörler, CCTV, yangın ve hırsız alarm sistemleri, erişim kontrolü, video beslemeleri, vb.) birden fazla siteden tek bir uyumlu merkezi sisteme alınmasına olanak tanır.
PSIMe, VMS sistemlerine, SMSe vb. Veri Aktarımı – MaxView, çok çeşitli kontrol sistemlerine veri çıkışı sağlayabilir. Standart olarak MaxView, en yaygın standart iletişim protokollerinin tümünü yönetebilir.

Horizon
Bandweaver Horizon teknolojisi, çevre izleme ve izinsiz giriş tespit çözümünün önemli bir parçasını oluşturan gelişmiş bir Dağıtılmış Akustik Algılama (DAS) teknolojisidir.

FireLaser
FireLaser, Özel Tehlikeli yangın algılama uygulamalarında kullanılmak üzere özel olarak tasarlanmış bir Lineer Isı Dedektörü Sistemidir.FireLaser Dağıtılmış Sıcaklık Algılama (DTS) sistemi, dağıtılmış bir fiber optik kabloya (FireFiber) bağlanır ve kablo boyunca binlerce noktada sıcaklık ve mesafe verilerini belirler. Korunacak varlığın içine fiber optik kablo döşenir ve bu kablo algılama elemanı görevi görür. FireLaser Sensör Kontrol Birimi, hesaplanan sıcaklık profiline göre alarmların üretilmesinden sorumludur. Bu nedenle FireLaser DTS, 5 km uzunluğa kadar fiber optik kablo üzerindeki bir sıcak noktanın konumunu rakipsiz bir hassasiyetle algılayabilir. Sistem, sıcak noktanın veya çoklu sıcak noktaların hareketini fiziksel konum, sıcaklık ve ayrıca gerçek zamanlı olarak izleyebilir.

T-Laser Distributed Temperature Sensor
Güvenilirlik, güvenlik ve sorunsuz sistem entegrasyonunun gerekli olduğu orta ve uzun menzilli (2-40km) endüstriyel izleme uygulamaları için kompakt, düşük güçlü, kullanıcı dostu T-Lazer Dağıtılmış Sıcaklık Sensörü (DTS) ideal çözümdür.
T-Laser DTS, güvenlik ön planda tutularak tasarlanmıştır ve endüstrinin en katı standartlarına göre test edilmiştir.

Gerçek Zamanlı Termal Değerlendirme (RTTR)
Bandweaverın RTTRsi, bir kamu hizmeti operatörünün akıllı durum izleme sistemlerinin önemli bir bileşenidir. Bu sistem riski azaltmanıza, akıllı bakım programları uygulamanıza ve yük yönetim sisteminizin verimliliğini artırmanıza yardımcı olur.
IEC-60287 ve IEC-60853 tarafından tanımlanan ve Dağıtılmış Sıcaklık Sensörleri (DTS) ve Dağıtılmış Akustik Sensörler (DAS) ile birleştirilmiş termal analize dayalı olarak, Bandweaver RTTR aşağıdaki uygulamalarda kullanılabilir

Denizaltı güç kablosu
Kablo tünelleri ve Kablo köprüleri
Yeraltı Kablo ve Kablo Boruları
Denizaltı göbek kabloları ve ROV kabloları
Güç üretimi, iletimi ve trafo merkezleri
OPPC kullanan Havai Hatlar

FenceSentry™ – Dağıtılmış Akustik Sensörler
FenceSentry serisi Dağıtılmış Akustik Sensörler (DAS), Çevre İzinsiz Giriş Tespiti (PIDS) için optimize edilmiştir ve minimum rahatsız edici olay ve yanlış alarmla izinsiz giriş olaylarının tespitini ve yerini sağlar.

ZoneSentry™ – Çevre İzinsiz Giriş Tespit Sistemi
ZoneSentry, fiber optik algılama teknolojisini kullanan bölge tabanlı bir çevre izinsiz giriş tespit sistemidir. Çözüm, çevredeki ve içerideki kilit varlıklardaki titreşimlerin gerçek zamanlı olarak izlenmesini sağlayarak izinsiz giriş olaylarının hızlı bir şekilde algılanmasını ve iletişimini sağlar.

Sistem, fiber optik titreşim izleme teknolojisine dayanmaktadır. Fiber optik algılama kablosunu dış çevreye veya önemli varlıklara bağlayarak izinsiz giriş olaylarıyla ilişkili titreşimleri algılayabilir ve hasarı veya hırsızlığı önlemek için hızla algılayabilir ve önlem alabilirsiniz.

Sistem bölge bazlı bir yaklaşıma sahiptir ve birim başına 8 bölgeye kadar sahip olabilir. Her bölgenin uzunluğu 1 km olabilir (10 kmye kadar giriş, duyarsız uzunluk). Her bölge, başlangıçta bölgeyi etkinleştiren ve titreşime karşı hassas hale getiren bir Bölge Aktivasyon Birimi bulunan etkili bir fiber optik döngüdür. Bölgeler ayrı ayrı yapılandırılabilir ve böylece kurulum genelinde farklı hassasiyetler uygulanabilir.

Menu