Senstar Video Yönetim ve Çevre Güvenlik Sistemleri
Ürün satın almak veya Teknik Destek ve Kurulum hizmeti almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
 
Akıllı video yönetimi, video analitiği, erişim kontrolü ve yenilikçi çevre saldırı tespit sistemleri ile Senstar, kanıtlanmış, entegre teknolojilerden oluşan kapsamlı bir paket sunar.
 
Neden Senstar?
En Geniş Ürün Yelpazesi
Senstarın entegre izinsiz giriş tespit sensörü ve video değerlendirme ürün portföyünün kapsamı, endüstrinin en iyisidir. Ürettiklerimizi satarak, herhangi bir projenin gereksinimlerini karşılamak için hizmet verebilir, özelleştirebilir ve ayarlayabiliriz. Birden çok güvenlik katmanına ihtiyaç duyulan durumlarda, Senstarın ürünleri eksiksiz tesis düzeyinde çözümler için birlikte çalışabilir.
İnovasyona Bağlılık
Senstar, gelişmiş araştırma ve geliştirmeye önemli yatırımlar yaparak ürünlerimizi geliştirmeye kendini adamıştır. Ürünlerimizin en zorlu koşullarda performans göstermesini sağlamak için üç Ar-Ge merkezi ve kendi türünde dünyanın en büyük özel test tesisi işletiyoruz. Senstar, video analitiği, gömülü izinsiz giriş tespiti ve akıllı aydınlatma alanlarında teknolojiye öncülük etmiştir.
Rakipsiz Deneyim
Senstar, kırk yılı aşkın bir süredir dünya çapında binlerce siteyi koruyor. Kurulu çevre izinsiz giriş algılama ürünlerimiz 50.000 kmnin (31.000 mil) üzerinde bir alana yayılıyor ve dünya çapında 25.000den fazla VMS dağıtımımız var.
Coğrafi Erişim
Dünya çapında stratejik konumlardaki şirket ofisleri ve 100den fazla ülkede faaliyet gösteren ürünleri ile Senstar, güvenlik pazarında geniş bir küresel varlığa sahiptir. Varlığımız , nitelikli ortaklardan oluşan küresel bir ağ işbirliğiyle daha da genişletildi .
Hizmet Mükemmelliği
Senstar, tüm ürünlerimiz için müşteri hizmetlerine ve teknik desteğe erişilebilir, duyarlı ve esnek bir yaklaşım benimsiyor. Dünya çapında birden fazla servis merkezi aracılığıyla destek sağlıyoruz.
Ortaklık Yaklaşımı
Müşterilerimiz ve iş ortaklarımızla birlikte çalışan Senstar, gerekli güvenlik düzeyini ve mevcut bütçeyi ele almak için çözümleri en uygun teknolojiyle uyarlayabilir.
Kuzey Amerikada yapılmıştır
Senstar ürünleri, şu anda ABD imalat kaynaklarından temin edilebilen seçili ürünlerle Kanadada üretilmektedir. Senstarın Kanada üretim tesisleri ISO 9001:2015 sertifikalıdır. ABDde Senstar, GSA Onaylıdır.

Video Analizi

Video analitiği, IP videoyu iş zekasına dönüştürür. Video analitiği, mevcut video gözetim altyapısından yararlanarak güvenliği yeni algılama yetenekleriyle artırmak, dikkati önemli olaylara yönlendirerek personel gereksinimlerini azaltmak, erişim kontrolünü ve diğer tesis işlevlerini otomatikleştirmek ve müşteri davranışı hakkında veri toplamak için oldukça uygun maliyetli bir araçtır.

Otomatik Plaka Tanıma
Otomatik Plaka Tanıma (ALPR), plakaları ve diğer araç işaretlerini okuyan ve verileri sitenin güvenlik ve operasyonel süreçlerine sorunsuz bir şekilde entegre eden Senstar Symphony tabanlı bir video analizidir. Analitik, kapılar ve diğer bariyerler gibi araç erişim sistemlerini otomatikleştirmek, gözetleme görüntülerinde araç giriş/çıkış sürelerini işaretlemek, müşteri gelişlerini müşteri yönetim sistemlerine bildirmek ve paralı geçiş ve sınır kontrol noktalarından geçen araçları izlemek için kullanılabilir.

Kalabalık Algılama
Kalabalık Algılama, belirli bir alandaki insan sayısını gerçek zamanlı olarak tahmin eden ve belirli bir insan sayısına (kapasite) veya belirli bir insan yüzdesine (doluluk) ulaşıldığında bir alarmı tetikleyen bir Senstar Symphony™ video analizidir. Kalabalık Algılama, kamu güvenliği veya hizmet kalitesi için insan hacminin izlenmesi gereken kamu gözetim uygulamaları için idealdir.

Yüz tanıma
Yüz Tanıma, bilinen ve bilinmeyen kişileri tanımlayan Senstar Symphony tabanlı bir video analizidir. Patentli 2Dden 3Dye poz düzeltme teknolojisinin bir kombinasyonunu kullanan bu analitik, aydınlatma, açılar, yüz kılı, poz, gözlük ve diğer tıkanıklıklar, hareket, kalabalıklar ve ifade dahil olmak üzere gerçek dünyadaki zorluklar altında hızlı ve güvenilir tanımlama için tasarlanmıştır.

Kapalı Alan Kişi Takibi
Gelişmiş Nesne İzleme ve Sınıflandırma
İç Mekan İnsan Takibi, iç mekan ortamlarındaki insanların hareketini algılamak ve izlemek için optimize edilmiş Senstar Symphony tabanlı bir video analizidir. Tipik uygulamalar arasında izinsiz giriş tespiti, yanlış yol tespiti, kişi sayımı ve müşteri davranış analizi yer alır. Analitik, değişen ışık koşullarında ve gölgelerde bile son derece yüksek doğruluğunu korur. Kuruluşlar, alarmları tetiklemek ve operatörleri belirli endişelere yönlendirmek için izlenen olayları kullanabilir, bu da onu herhangi bir video gözetim sistemine mükemmel bir katkı haline getirir.

Bırakılan ve Kaldırılan Öğe Tespiti
Sol ve Kaldırılmış Öğe Tespiti, görüş alanındaki statik nesnelerin varlığını izleyen Senstar Symphony tabanlı bir video analizidir. Analitik, iç ortamlar için optimize edilmiştir ve yeni nesnelerin eklenmesinin yanı sıra mevcut nesnelerin çıkarılmasını algılamak için tasarlanmıştır.

Dış Mekan İnsan ve Araç Takibi
Dış Mekan İnsanları ve Araç Takibi, dış ortamlardaki araçların ve insanların hareketini algılamak ve izlemek için optimize edilmiş Senstar Symphony tabanlı bir video analitiktir. Tipik uygulamalar arasında çevre izinsiz giriş tespiti, otopark izleme, kamu güvenliği ve yanlış yol tespiti yer alır. Analitik, zorlu hava ve aydınlatma koşullarında bile son derece yüksek izleme ve nesne sınıflandırma doğruluğunu korur. Kuruluşlar, alarmları tetiklemek ve operatörleri belirli endişelere yönlendirmek için izlenen olayları kullanabilir, bu da onu herhangi bir video gözetim sistemine mükemmel bir katkı haline getirir.

PTZ Otomatik İzleme
PTZ Otomatik İzleme, pan-tilt-zoom (PTZ) kameraların görüş alanı içindeki bir kişiyi veya aracı otomatik olarak yakınlaştırmasını ve takip etmesini sağlayan Senstar Symphony tabanlı bir video analizidir. PTZ Otomatik İzleme, bir güvenlik olayı sırasında operatörün kamera kontrolleriyle dikkati dağılması yerine olup bitene odaklanmasını sağlayarak yanıt verme yeteneklerini geliştirebilir.

Video Analizi Nedir?
Video analizi, videoyu gerçek zamanlı olarak işler ve akıllı verilere dönüştürür. Videoda neler olup bittiğine ilişkin açıklamaları (meta veriler) otomatik olarak oluştururlar ve video akışındaki kişiler, araçlar ve diğer nesneler olarak da kategorize edilebilecek nesneleri algılamak ve izlemek için kullanılırlar. Bu bilgi, örneğin güvenlik personeline haber verilip verilmeyeceğine veya daha yüksek kaliteli bir kayıt akışının kullanılıp kullanılmayacağına karar vermek gibi eylemlerin gerçekleştirilmesine ilişkin temeli oluşturur. Video analitiği, basit IP videosunu iş zekasına dönüştürür.

Neden Video Analizi?
Şüpheli etkinlik için bir kamera akışını izleyen bir güvenlik görevlisi, günümüzün gözetim sistemleri tarafından üretilen büyük hacimli video ile pratik değildir. Bunun yerine video beslemelerini günün her saati izlemek ve yönetmek için video yönetim yazılımı (VMS) kullanılır. Video analytics tarafından oluşturulan meta veriler, güvenlik personelini belirli olaylar meydana geldiğinde uyarmak için kullanılabilir ve bu da onların daha büyük hacimli videoları etkin bir şekilde yönetmelerini sağlar.

Video Analitiği Nasıl Çalışır?
Video Analytics, büyük hacimli videoları izlemek, analiz etmek ve yönetmek için gelişmiş algoritmalar ve makine öğrenimi kullanır. Video girişlerini dijital olarak analiz ederler; onları karar vermede yardımcı olan akıllı verilere dönüştürmek.

Video Analizi Size Nasıl Yardımcı Olabilir?
Algıla - Tepki Ver - Yanıt Ver:
Mevcut video gözetim altyapısından yararlanan video analitiği, yeni algılama yetenekleriyle güvenliği artırmanın, dikkati önemli olaylara yönlendirerek personel gereksinimlerini azaltmanın, erişim kontrolünü ve diğer tesis işlevlerini otomatikleştirmenin ve toplamanın son derece uygun maliyetli bir yoludur. Müşteri davranışlarına ilişkin veriler. Sorunlara gerçek zamanlı olarak daha hızlı yanıt verin, büyük video arşivlerindeki içgörüleri ortaya çıkarın, uyumluluğu ve gizliliği iyileştirin, video yatırımlarınızdan daha fazla yararlanın, makine öğrenimi yoluyla aramayı artırın ve karar vermeyi iyileştirin.

Edge ve Sunucu Tabanlı Video Analizi Karşılaştırması
Video analitik yazılımı, her kamerada yerel olarak, merkezi olarak bir video sunucusunda veya hibrit bir modelde uçta bulunan özel ekipman üzerinde çalıştırılabilir. Her yaklaşımın kendi yararları vardır ve uygulama bazında incelenmelidir.

Video Yönetimi

VMS kullanmanın faydaları – Video Yönetim Yazılımı (VMS)
Herhangi bir güvenlik gözetim çözümü için gerekli olan, bir Video Yönetim Sistemi veya Yazılımıdır. Bir VMSnin faydaları ve avantajları şunları içerir: kullanım kolaylığı ve esneklik; ölçeklenebilirlik; Bulut, sunucu veya uç tabanlı depolama; üçüncü taraf sistemler ve cihazlarla entegrasyonlar; uyarı özelleştirmeleri; ONVIF standartları aracılığıyla kamera uyumluluğu; ve çok siteli uygulamalar.

Güvenlik Yönetimi

Senstarın güvenlik yönetimi portföyü, kuruluşlara izinsiz giriş algılama ve erişim kontrol sistemlerini devreye alırken uygun maliyetli, esnek seçenekler sunar. Temel G/Ç modülleri ve yerleşik kontrolörlerden tam özellikli SMS/VMSye kadar, Senstarın çözümü var.

Güvenlik Yönetim Sistemi (SMS) kullanmanın faydaları
Bir Güvenlik Yönetim Sistemi (SMS), çevre ve diğer fiziksel güvenlik sensörlerinin verimli bir şekilde izlenmesini sağlar. Operatörler, sitelerinin genel durumunu izleyebilir ve izinsiz giriş girişimleri, yangın sistemi aktivasyonu veya dikkat gerektiren fiziksel ortamdaki diğer değişiklikler hakkında anında bilgilendirilir. İyi tasarlanmış, iyi uygulanmış bir SMS, çok sayıda ağ türü, tipolojisi ve cihaz üzerinden güvenilir, hataya dayanıklı iletişim sağlar. Diğer avantajlar arasında ayrıntılı sensör sorun giderme ve sensör konfigürasyonu ve kalibrasyonu için uzaktan erişim yer alır. Modern SMS, güvenlik durumu bilgilerini grafik biçimde görüntüleyerek operatörlerin nerede neler olup bittiğini hızlı bir şekilde görmelerini sağlar.

Entegre Elektronik Erişim Kontrol Yönetimi

Senstar Symphony Access Control (AC), endüstrinin en güvenilir erişim kontrol donanımı markasını desteklemek için tasarlanmış eksiksiz bir yazılım çözümüdür. Senstar Symphony Ortak İşletim Platformuna sıkıca entegre edilmiş bir uzantı olarak sunulan modül, kayıt, programlama, izleme ve raporlama dahil olmak üzere eksiksiz bir erişim kontrol işlevleri seti sağlar. Erişim kontrolü olayları, Senstar Symphonyde kurallar, kamera çağırma ve alarm oluşturma için tetikleyici olarak kullanılabilir. Her alarm, bir harita konumuna ve çoklu video beslemelerine bağlanarak her olayın farklı kamera perspektiflerinden veya konumlarından görüntülenmesini sağlar.

Çit Sensörleri
Çite monte sensörler, izinsiz giriş yapanları bir mülkün içine girmeden önce çit hattında algılar ve yerini tespit eder. Senstar, her büyüklükteki sitenin gereksinimlerini karşılamak için bir dizi çit sensörü ve diğer sensör türleri ve çözümler sunar.

Çit Sensörleri Nedir?
İzinsiz giriş tespit sensörleri, etkili çevre güvenliğinin anahtarıdır. Çite monte sensörler, izinsiz giriş yapanları çit hattına girmeden önce algılar ve yerini tespit eder. Kablo, fiber optik veya ivmeölçer tabanlı sistemler, zincir bağlantı , kaynaklı örgü , genişletilmiş metal örgü ve çit dahil olmak üzere çoğu çit tipiyle çalışır . Sensörler, çiti kesme, tırmanma veya başka bir şekilde kırma girişimlerini algılayarak çitlerin güvenlik değerini artırır. Çit sensörleri standart dışı çit tipleri ile iç ve dış duvarlarda da kullanılabilir.

Gömülü Sensörler
Tamamen gizli, gömülü izinsiz giriş algılama sensörleri bir sitenin estetiğini korur ve davetsiz misafirlere görünmez. Senstar, her biri uygulamaya bağlı olarak farklı avantajlara sahip iki gömülü sensör teknolojisi sunar.

Gömülü Sensörler Nedir?
Gömülü sensörler, çevreye yaklaşırken veya çevreyi geçerken insanların ve araçların hareketini algılar ve yerini tespit eder. Tamamen gizli, gömülü izinsiz giriş tespit sensörleri, davetsiz misafirlere görünmez ve site estetiğini korur. Gömülü sensörler fiber optik veya kablo tabanlı olabilir.

Yer Üstü Sensörler
Senstarın yer üstü hacimsel sensörleri, çevreler, kapılar, giriş çıkışları ve duvarlar için koruma dahil olmak üzere çeşitli güvenlik zorluklarını karşılayabilen esnek çözümler sağlar.

Yer Üstü Sensörler nedir?
Yer üstü çevre saldırı tespit sensörleri, izinsiz giriş yapanları tespit etmek için hacimsel elektromanyetik alanlar kullanır. Sensörler bağımsızdır ve kapılar veya çatılar gibi açık alanlara kurulabilir.

Neden Yer Üstü Sensörler?
Yer üstü sensörleri, çevre koruma, kapılar, sally portları, çatı üstleri ve duvarlar dahil olmak üzere çeşitli güvenlik zorluklarını karşılayabilen esnek, araziyi takip eden çözümler sağlar.

PAS Acil Müdahale için Kişisel Alarm Sistemi

PAS, ultrasonik bir acil durum bildirim/iletişim sistemidir. Bir tesiste hareket eden bir bireyin konumu, Kişisel Alarm Verici (PAT) cihazını etkinleştirdiğinde hemen belirlenir. Genel bir güvenlik yönetim sistemiyle entegrasyon yoluyla, yardıma ihtiyaç duyan bireyin konumu, merkezi bir konumdaki harita tipi bir ekranda grafiksel olarak gösterilebilir.

Nasıl çalışır ?
Sistemin kapsaması gereken her odaya veya koridora bir veya daha fazla alıcı kurulur. Aktivasyon üzerine, bir kişi tarafından taşınan verici sürekli bir ultrasonik sinyal yayar. Alıcılar, yalnızca yerleşik bir modelde belirli frekansları içeren bir iletim aldıklarında alarm verir. Bu, anahtarlar, metal parçalar ve HVAC sistemleri gibi öğelerden kaynaklanan yanlış alarmları ortadan kaldırır. Sinyal çok yönlüdür ve iletimi işaretleme veya yönlendirme ihtiyacını ortadan kaldırır.

Menu