Vivotek Video Yönetim Sistemleri
Ürün satın almak veya Teknik Destek ve Kurulum hizmeti almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
 

VIVOTEK Inc., Şubat 2000de kuruldu. Şirket, VIVOTEK çözümlerini dünya çapında pazarlıyor ve küresel güvenlik gözetiminde lider bir marka haline geldi. Son yıllarda VIVOTEK, geniş ağ kameraları, PoE anahtarları, ağ video kaydedicileri ve video yönetim yazılımı yelpazesini kapsayan kapsamlı IP gözetim çözümleri geliştirmiştir. IoTnin yükselen trendinin sunduğu olanaklara yanıt olarak VIVOTEK, görüntü ve ses alanındaki geniş teknolojik yeteneklerinden yararlanarak IoTde Göz olmayı hedefliyor. Şirket ayrıca yazılım/donanım Ar-Ge yeteneklerini geliştirmeye ve önde gelen uluslararası yazılım ve donanım ortaklarıyla zaten kapsamlı olan stratejik ittifaklarını genişletmeye devam etmeyi planlıyor. Bağımsız ve işbirlikçi kalkınmanın bu sinerjisi, potansiyeli en üst düzeye çıkaracak.

VAST
Profesyonel Video/Merkezi Yönetim Yazılımı

VIVOTEKin VASTı, tüm VIVOTEK IP gözetim ürünlerini yönetmek için tasarlanmış sezgisel bir profesyonel video/merkezi yönetim yazılımıdır. Yeni nesil H.265 video codec bileşenini entegre eder ve zahmetsiz kontrol ile izleme, kayıt, oynatma ve olay tetikleme yönetimi için hiyerarşik bir sistem yapısında yüzlerce kamera ve istasyonu destekler. Ayrıca VAST, yüzlerce canlı görüntü kamerası izleme için video duvar çözümü VAST Matrixi sunar.

VAST, video gözetiminde en kapsamlı çözümleri ve uygulamaları sağlamak için VIVOTEKin ağ kameralarıyla ustalıkla entegre olur. Kesintisiz video kaydı için kameralarla sorunsuz kayıt, 360° kesintisiz gözetim için Panoramik PTZ ve Hat Geçişi Tespiti, Dolaşma Tespiti, Alan Tespiti ve Kişi Sayım Raporları gibi VCA meta veri Entegrasyonu bu entegrasyonun öne çıkan özellikleri arasındadır. Sistem düzeyinde VAST, tek hata noktalarından kaçınmak için yük devretme yedekliliğini destekler ve maksimum sistem çalışma süresi sağlar. Ayrıca, üzerinde birden fazla VAST çalıştıran güçlü bir fiziksel sunucu kullanılarak bir sanal makinede VAST sunucusunun kurulumunu da destekler. VAST, sunucu ve istemci yapılarının tamamıyla uzaktan yönetim gerçekleştirir ve Perakende gibi çeşitli uygulamalar için sağlam bir sistem oluşturur.

Gözetim Sistemlerinde Yapay Zekayı Güçlendirmek
VIVOTEKin INSIGHT serisi, güvenlik endüstrisi için uygulamaların kolayca oluşturulmasına, sürdürülmesine ve güncellenmesine olanak tanıyan OSSA®dan yararlanarak alan uzmanları tarafından yönlendirilen çözümler sunar. Geliştiricilerle yakın işbirliği içinde çalışan INSIGHT serisi, fiziksel gözetim ürünlerine açık bir platform uygulamanın geleceğini temsil ederek sistem entegratörlerinin, yazılımların ve kullanıcıların güvenlik kameralarının eyleme dönüştürülebilir içgörüler sunmasını sağlamasını sağlar.

INSIGHT ürünleri, Open Security & Safety Alliance tarafından belirtildiği gibi video güvenlik cihazları için Technology Stacki kullanır. VIVOTEK ve IP gözetim endüstrisindeki diğer 4 önde gelen şirket tarafından kurulan OSSA®, işletim sistemi, IoT altyapısı, veri güvenliği ve mahremiyet için ortak yaklaşım ve iyileştirme dürtüsü dahil olmak üzere ortak bileşenler için standartlar ve spesifikasyonlar sağlamak üzere oluşturulmuş bir işbirliği girişimidir. güvenlik ve emniyet çözümleri için performans seviyeleri.

Ağ Kameralarınızı AIoT Cihazlarına Yükseltin
INSIGHT, OSSA standardına dayalı Android tabanlı bir işletim sistemi olan Azena OS ile yakın işbirliği içindedir. Azenanın hedefi, akıllı güvenlik ve emniyet çözümleri için lider açık platform ve pazar yeri olmaktır. Azena platformu, önde gelen video analitiği geliştirme şirketlerinin son teknoloji uygulamalar sunduğu Uygulama Mağazalarına bağlanır.

Bulut Tabanlı Video İzleme Çözümü
Bulut tabanlı çözümlerin popülaritesi hızla arttı ve özellikle küçük ve orta ölçekli işletmelerde (KOBİ) bulut tabanlı bir gözetim çözümü düşünmek için birçok neden var. Bu gelişen gereksinimleri karşılamak için VIVOTEK, VADPyi (VIVOTEK Uygulama Geliştirme Platformu) geliştirdi. VADP, üçüncü taraf iş ortaklarının bulut hizmetiyle uygulamaları kameraya yüklemesine olanak tanıyan ve böylece ek katma değer ve esneklik sağlayan açık bir platformdur.

KOBİler, kurulum ve devam eden bakım maliyetlerindeki düşüş olmadan güvenilir bir video gözetim çözümü gerektirir. Kendini değerli küresel müşterilerine gelişmiş gözetim çözümleri sunmaya adamış olan VIVOTEK, bulut tabanlı video gözetim çözümü Stratocast™ üzerinde açık platform, birleşik IP güvenlik çözümlerinin lider sağlayıcısı Genetec™ ile stratejik iş birliğini güçlendiriyor. VIVOTEKin kurumsal düzeydeki ağ kameralarıyla Genetec™ çözümü, artık yeni bulut tabanlı çözümler KOBİlerin artan güvenlik taleplerini karşılayabilir. Kullanıcılar, internet üzerinden her yerde ve her zaman yüksek kaliteli videoların keyfini çıkarabilir.

Daha Akıllı Daha Güvenli - VIVOTEK Kalabalık Kontrol Çözümü
Dünyamızın içinde bulunduğu bu kritik dönemde, VIVOTEK yapay zeka güdümlü video analitiği ve akıllı kenarlı kameralar, kullanıcıların pandemi koşullarının artan baskısı altında işlerini yönetmelerine daha iyi yardımcı olmak için IP gözetim çözümlerini mümkün kılıyor. Perakende işletmelerinin maksimum doluluk ve daha güvenli ve sağlıklı bir ortam sağlamaları için bir çözüm sunuyoruz. VIVOTEK Kalabalık Kontrol Çözümleri, bir mağazaya giren ve çıkan kişi sayısını kolayca takip ederek müşteri ve personele daha güvenli bir ortam sunar. Bu akıllı insan sayma kamerası ve analiz sistemi, mağazalar, süpermarketler, eczaneler, bankalar ve restoranlar gibi sosyal etkileşim olasılığı yüksek olan alanlara giriş noktalarında kurulabilir.

Siber Güvenliğin Önemi
Küresel bir pandemi de dahil olmak üzere sürekli değişen bir dünya, insanların günlük yaşamlarını sürdürme şekillerinde büyük değişimlere neden oldu. Uzaktan çalışma daha yaygın hale geldi ve bu nedenle çevrimiçi etkinlik büyük ölçüde arttı. Kaçınılmaz olarak işletmeler, siber suçluların da dikkatini çeken bilgisayarlara, sensörlere ve IOT/IIOT bağlantılı cihazlara her zamankinden daha fazla güveniyor.

Trend Micro Siber Güvenlik ile İş Birliği
VIVOTEK, dünyaca ünlü siber güvenlik şirketi Trend Micro ile işbirliği yapan dünyanın ilk ağ gözetim çözümü üreticisidir. Trend Micronun izinsiz giriş önleme yazılımıyla donanmış ağ kameraları aracılığıyla VIVOTEK, hayatları güvence altına almak ve verileri korumak için yüksek güvenlik ve sağlam ağ gözetimi sağlar.

 

Park İhlal Tespiti
Günümüzün yoğun şehirlerinde, özellikle otobüs ve tren istasyonları gibi yolcu alım noktalarında ve tabii ki havalimanında trafik sıkışıklığı çok can sıkıcı bir sorundur. Bu trafik sorununu azaltmak için, bu alanlarda devriye gezecek ve yasa dışı park etmi
ş araçları hareket ettirecek veya çekecek daha fazla polis memuruna ihtiyaç vardır. VIVOTEK, yasa dışı park etmiş araç sayısını azaltmak ve aynı zamanda işçilik maliyetlerini azaltmak için Park İhlal Tespiti çözümümüzü sunuyor. Bir araba yasa dışı bir şekilde park edilmişse, Park İhlal Tespiti çözümü gerçek zamanlı olarak gözetim komuta merkezine bildirimde bulunabilir ve buradan merkez, yasa dışı olarak park edilmiş araçla ilgilenmesi için en yakın polis memuruna bildirimde bulunabilir.

Yasak Bölge Tespiti
Tozsuz odalar, veri merkezleri, hazine dairesi gibi yüksek güvenlikli birçok yerde, bu yasaklı alanlara girmek isteyen bir kişinin öncelikle kayıt alanına giderek check-in yapması ve misafir yaka kartı alması gerekir. Geçerli bir misafir rozeti olmayan birinin gizlice içeri girmesini önlemek için VIVOTEK, güvenliği artırmak için Kısıtlı Bölge Tespiti sağlar.

Akıllı Hareket Algılama
VIVOTEK, insan formları için sinir ağı destekli bir algılama motoru geliştirmek için gözetim alanındaki kapsamlı deneyiminden ve geniş görüntü veritabanlarından yararlandı. Bir insan silueti veri tabanına ve önceden eğitilmiş bir derin öğrenme modeli aracılığıyla hızlı yanıtlara dayanan akıllı motor, video gözetim alanındaki insan formlarının görünümünü anında tanır. İnsanlar, video gözetiminin çoğunda ilgilenilen nesneler olduğundan, Kişi algılama özelliği, kullanıcıların kurulumu hızlı bir şekilde yapılandırmasına olanak tanır. Kişi algılama ile, yalnızca insan etkinlikleri olay tetikleyicisi olarak hizmet ederken, sallanan bitki örtüsü, yoldan geçen araçlar veya olay yerindeki hayvan faaliyetleri artık bu tür olayları tetiklemeyecektir. Bu, hem yanlış alarmları hem de kamera yapılandırması için harcanan zamanı ve çabayı azaltmaya yardımcı olur.
 
Gelişmiş Akıllı Takip
Smart Tracking Advanced, PTZ IP kameralar aracılığıyla nesnelerin izlenmesinin performansını artırmak için tasarlanmış, akıllı insan izleme ve Video İçerik Analizi (VCA) içeren en son teknolojidir.
PTZ/speed dome gözetleme kullanan çok çeşitli senaryolara uygulanacak şekilde özel olarak ince ayarlanmış Smart Tracking Advanced, kullanıcıların havaalanları, kritik altyapı, şehir gözetimi, alışveriş merkezleri ve otoparklar gibi alanlarda şüpheli kişileri yakından incelemesine ve takip etmesine olanak tanır.
 
Akıllı VCA
VIVOTEK Smart VCA, güvenlik uygulamaları için VIVOTEK kameralarda çalışan yeni nesil video analiz paketidir. Yerleşik Akıllı VCA paketi İzinsiz Giriş Tespiti, Aylak Dolaşma Tespiti, Kayıp Nesne Tespiti, Katılımsız Nesne Tespiti, Çizgi Geçiş Tespiti ve Yüz Tespiti içerir.

VIVOTEK Akıllı Arama Eklentisi
Genetec VMS için VIVOTEK Akıllı Arama Eklentisi ile kullanıcılar, videoları Genetec Güvenlik Masasında meta verilere göre arayabilir. Kullanıcılar, akıllı arama için hat geçiş tespiti, izinsiz giriş tespiti, aylaklık tespiti gibi VCA kurallarını yeniden tanımlayabilir. Bu arama için kameradan alınan meta veriler kullanılır, bu nedenle arama hızı çok daha yüksektir.

VIVOTEK VCA Eklentisi
Milestone VMS için VIVOTEK VCA Eklentisi ile kullanıcılar, Milestone XProtect Smart Clientın canlı ve kayıttan izleme görünümlerinde Smart VCAnın sınırlayıcı kutularını ve algılama kurallarını (çizgiler veya bölgeler) vb. görebilir.

 

Menu